Termin, miejsce, cena

24/04/2024 Warszawa
Ibis Hotel Ostrobramska Warszawa
Ul. Ostrobramska 36, 04-118 Warszawa
03/06/2024 Wrocław
Novotel Wrocław City
Ul. Wyścigowa 35, 53-011 Wrocław
29/11/2024 Lublin
Siedziba firmy (budynek ALTER)
Al. Warszawska 102, 20-824 Lublin

Adresaci szkolenia

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy pracowników działów HR, prawnych, oraz kadr i płac, właścicieli firm a także zainteresowancyh pracowników.

Cel szkolenia

Omówienie najważniejszych kwestii wynikających z nowelizacji Kodeksu pracy, zarówno z perspektywy pracodawcy, jak i pracownika.

Program szkolenia

1.       Zmiany w Kodeksie Pracy 2023:

- podstawa prawna,

- ustawa nowelizująca,

- uzasadnienie do projektu ustawy,

- główne założenia,

- cel nowelizacji,

- przepisy unijne.

2.       Zmiany w czasie pracy pracownika:

- zwolnienie od pracy wskutek działania siły wyższej, w pilnych sprawach rodzinnych,

- dokumentowanie zwolnienia,

- zmiany w ewidencji czasu pracy,

- praca w godzinach nadliczbowych w 2022 roku,

- elastyczna organizacja pracy,

- godziny nadliczbowe,

- dobowa i tygodniowa norma czasu pracy,

- okresy rozliczeniowe.

3.       Urlopy i inne uprawnienia związane z rodzicielstwem:

- urlop opiekuńczy,

- opieka nad zdrowym dzieckiem do lat 14,

- elektronizacja wniosków związanych w rodzicielstwem,

- wydłużenie urlopu rodzicielskiego dla pracowników -ojców,

- zmiany w urlopie ojcowskim,

- wyliczenie podstawy wynagrodzenia chorobowego – stałe i zmienne składniki.

4.       Inne zmiany w prawie pracy:

- obowiązki pracodawcy: nowe obowiązki informacyjne pracodawcy, nowe wykroczenia przeciwko prawom pracowniczym, nowelizacja definicji zakazu dyskryminacji, nowe obowiązki pracodawcy delegującego pracownika z terytorium RP,

- zmiany w rozliczeniach podatku za 2022 roku,

- rozliczenie trzynastki i uzupełnienie trzynastki przy podstawie wynagrodzenia chorobowego.

5.       Podsumowanie szkolenia, quiz, Q/A, zakończenie szkolenia.

Wszelkie prawa autorskie do powyższego opracowania są zastrzeżone na rzecz autora; jakiekolwiek korzystanie z konstrukcji planu oraz jego powielanie przy użyciu zastosowanych lub zbliżonych znaczeniowo sformułowań jest zabronione bez pisemnej zgody autora.

Metodyka

Wykład, pytania + odpowiedzi

Trener

Katarzyna Zimolzak

Prawnik, współwłaściciel, trener z zakresu podatków, prawa gospodarczego oraz prawa pracy. Skrupulatnie śledzi najnowsze zmiany w przepisach, dzięki czemu w sposób rzetelny i wyczerpujący przekazuje swoją wiedzę i praktyczne wskazówki. Swoje zainteresowania skupia wokół podatku PIT, CIT oraz VAT, a także prawa gospodarczego oraz prawa pracy. Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych. Doradza przedsiębiorcom w zakresie optymalnej formy opodatkowania.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na kierunku „Prawo” oraz międzywydziałowego kierunku „Podatki i doradztwo podatkowe” na Wydziale Prawa i Administracji i Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. W 2020 roku wpisana na listę doradców podatkowych. Odbywa aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Członek Pomorskiego Oddziału Zamiejscowego Sądu Dyscyplinarnego Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Autorka publikacji z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa podatkowego.

Skontakuj się z nami

Zaufaj nam i zwiększ potencjał swoich pracowników.

730 755 444

Poniedziałek - Piątek w godz. 8:00 - 16:00

Al. Warszawska 102

20-824 Lublin

Jesteśmy wpisani do rejestru instytucji szkoleniowych pod numerem 2.06/00057/2006.