Termin, miejsce, cena

15/05/2024 - 17/05/2024 Zakopane
Hotel Logos***
ul. Grunwaldzka 10, 34-500 Zakopane
13/11/2024 - 14/11/2024 On-line
MS TEAMS
Szkolenie on-line

Adresaci szkolenia

Szkolenie skierowane jest do:
- osób prowadzących kontrolę okresową obiektów budowlanych,
- właścicieli,
- zarządców nieruchomości,
- administratorów obiektów budowlanych
- służb prowadzących inwestycje i remonty,
- projektanci, kierownicy budowy lub robót budowlanych, inspektorzy nadzoru,
- wszystkich zainteresowanych.

Cel szkolenia

Głównym celem szkolenia jest uzyskanie przez uczestników wiedzy budowlanej do odpowiedzialnego zarządzania, bezpiecznego eksploatowania, fachowego remontowania, specjalistycznego wzmacniania i profesjonalnego utrzymania obiektów budowlanych.

Cele szczegółowe - korzyści nabyte po szkoleniu pod kątem:
Wiedzy: Uzyskanie wiedzy nt. prawnych aspektów eksploatacji i utrzymania budynków, oraz technicznych możliwości wykonania remontów z uwzględnieniem opłacalności remontu oraz wartości zabytkowych ( kulturowych ).
Umiejętności: Nabycie umiejętności analizowania i pozwiązywania przepisów Prawa Budowlanego dotyczących eksploatacji i utrzymania Budynków.
Postaw społecznych: Po szkoleniu Uczestnik dzięki nabytej umiejętności w zakresie okresowych przeglądów budowlanych należycie dokona oceny stanu technicznego budynku, oraz będzie potrafił oszacować opłacalności remontu.

Program szkolenia

1. Zakres obowiązywania ustawy Prawo budowlane, podstawowe, istotne dla zarządcy nieruchomości pojęcia używane w procesie budowlanym, zestaw warunków stanowiących wymagania podstawowe przy utrzymaniu obiektów budowlanych, znaczenie przepisów techniczno –budowlanych, ich zakres obowiązywania i możliwości odstępstw

2. Dokumentacja techniczno –prawna obiektu budowlanego przejmowanego w zarząd

3. Kontrole okresowe obiektów budowlanych wynikające z wymagań Prawa budowlanego
   - kontrola „roczna”,
   - kontrola „5-letnia”,
   - kontrola „półroczna”
   - kontrole „doraźne”,
ich zakresy rzeczowe, wymagania formalne w stosunku do osób dokonujących okresowych kontroli stanu technicznego obiektów, funkcje kontrolne organów nadzoru budowlanego.

4. Nowe zasady kontroli systemu ogrzewania i systemu klimatyzacji w budynkach, wynikające ze znowelizowanej ustawy o charakterystyce energetycznej budynków z 29 sierpnia 2014 roku, wykaz osób upoważnionych do wykonywania tych kontroli

5. Książka obiektu budowlanego – podstawa prawna (rozporządzenie MI z 3 lipca 2003 w sprawie książki obiektu budowlanego) oraz nowe regulacje zawarte w Prawie budowlanym dotyczące cyfrowej ksiazki obiektu budowlanego, zakres obowiązywania i zasady jej prowadzenia, wypracowanie (w ramach interaktywnej dyskusji) poprawnych treści wpisów dokonywanych w książce obiektu.

6.. Świadectwa efektywności energetycznej budynków i lokali – wymóg obowiązujący od roku 2009 i nowe dotyczące go regulacje, przeniesione z Prawa budowlanego do ustawy o charakterystyce energetycznej budynków

7.. Katalog obiektów i robót nie wymagających decyzji o pozwoleniu na budowę, zgłoszenie wykonywania robót, zawiadomienie o planowanym terminie rozpoczęcia robót, pozwolenie na rozbiórkę obiektu budowlanego.

8. Odpowiedzialność właścicieli, zarządców i najemców nieruchomości, casus „Kamienia Pomorskiego”

9. Dodatkowe zobowiązania zarządcy obiektu budowlanego uznanego za zabytek na mocy przepisów ustawy z 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

10. Kontrole wynikające z innych przepisów (ochrona przeciwpożarowa, dozór techniczny).

W trakacie omawiania poszczególnych w.w punktów będą wskazywane przykłady, oraz dyskusja.

Wszelkie prawa autorskie do powyższego opracowania są zastrzeżone na rzecz autora; jakiekolwiek korzystanie z konstrukcji planu oraz jego powielanie przy użyciu zastosowanych lub zbliżonych znaczeniowo sformułowań jest zabronione bez pisemnej zgody autora.

Metodyka

Szkolenie prowadzone aktywnymi metodami – warsztaty, dyskusję, analizę przypadków.

Trener

Michał Substyk

Posiada bogate doświadczenie praktyczne w zarządzaniu nieruchomościami oraz prowadzeniu remontów i przebudów obiektów budowlanych. Licencjonowany zarządca nieruchomości, posiada licencję Nr 7687.

Przez wiele lat pracował w firmach deweloperskich, gdzie uczestniczył w realizacji projektów deweloperskich, zarządzał nieruchomościami deweloperskimi, uczestniczył w przekazywaniu nieruchomości wspólnotom mieszkaniowym. Zarządzaniem nieruchomościami zajmuje się od prawie ćwierć wieku. Od 2009 prowadzi własną działalność gospodarczą między innymi w zakresie zarządzania nieruchomościami oraz prowadzeniu remontów i przebudów obiektów budowlanych. Jest członkiem honorowym Stowarzyszenia Przedsiębiorczości w Nieruchomościach, członkiem zwykłym Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości „Warecka”, był członkiem Komisji Odpowiedzialności Zawodowej zarządców nieruchomości. Jest autorem licznych publikacji, w tym książkowych oraz renomowanym wykładowcą na kursach i szkoleniach, w tym prowadzonych dla zarządców nieruchomości, inwestorów oraz administracji i nadzoru budowlanego.

Skontakuj się z nami

Zaufaj nam i zwiększ potencjał swoich pracowników.

730 755 444

Poniedziałek - Piątek w godz. 8:00 - 16:00

Al. Warszawska 102

20-824 Lublin

Jesteśmy wpisani do rejestru instytucji szkoleniowych pod numerem 2.06/00057/2006.