Termin, miejsce, cena

Aktualnie nie wyznaczyliśmy terminu i nie prowadzimy zapisów na ten kurs/szkolenie. W celu uzyskania bliższych informacji lub oferty na szkolenie wewnętrzne prosimy o kontakt szkolenia@orylion.pl lub telefoniczny 81 532 62 06.

Adresaci szkolenia

Osoby dorosłe zamieszkujące woj. lubelskie, w tym 60+, osoby o niskich kwalifikacjach- osoby z wykształceniem co najwyżej zasadniczym zawodowym / branżowej szkoły I stopnia, gimnazjalnym lub podstawowym, osoby z niepełnosprawnościami oraz migranci, które potrzebują podstawowych kompetencji cyfrowych do funkcjonowania w życiu codziennym i zawodowym.
Liczba miejsc na szkoleniu: 5 osób (w wyjątkowych wypadkach dopuszcza się nieznaczne zwiększenie liczby osób w grupie).

Zachęcamy aby każdy uczestnik wziął udział we wszystkich szkoleniach:
1) Podstawy obsługi komputera
2) Bezpieczeństwo w sieci
3) Komunikacja przez Internet
4) E-usługi (zakupy, urząd, zdrowie)
5) Sporządzanie CV i listu motywacyjnego
6) Automotywacja, komunikowanie się, współdziałanie, sztuka uczenia się
7) Podstawy fotografii i edycji zdjęć
8) Budżet domowy

Dokumnetacja zgłoszeniowa do pobrania>>>>>>>

 

Cel szkolenia

Nabycie podstawowych umiejętności obsługi komputera i Internetu.
Rozwój kompetencji cyfrowych w zakresie wyszukiwania i organizacji informacji.
Podstawowe wykorzystanie programów biurowych do codziennych zadań.

Program szkolenia

Program ramowy (6h):

Podstawowa obsługa komputera – włączanie/wyłączanie, korzystanie z myszki i klawiatury (0,5h).
Korzystanie z Internetu i poczty e-mail – strony www, logowanie, wyszukiwanie informacji, zakładanie konta e-mail (1h).
Praca z dokumentami – wprowadzenie do edytora tekstu (Word), podstawy arkusza kalkulacyjnego (Excel) (2h).
Organizowanie i przechowywanie danych (DigComp 2.2) – tworzenie folderów, zapisywanie plików, porządkowanie danych (1h).
Identyfikacja miejsc przechowywania danych i informacji (DigComp 2.2) – dysk lokalny, pendrive, chmura (0,5h).
Zarządzanie danymi (DigComp 2.2) – kopiowanie, przenoszenie, usuwanie plików, zasady bezpiecznego przechowywania danych (1h).

Metodyka

Metody dydaktyczne:

Krótki wykład z demonstracją,
Ćwiczenia praktyczne przy komputerach (praca indywidualna),
Zadania warsztatowe (tworzenie i organizacja dokumentów, praca z folderami).

Każdy uczestnik skorzysta z doradztwa zawodowego i psychologicznego, które będzie udzielone od początku realizacji do zakończenia trwania projektu w ilości 3h na jednego Uczestnika Projektu zarówno dla doradztwa zawodowego jak i psychologicznego (1.5 h na początku i 1,5 h na końcu cyklu szkoleniowego).

Trener

Trener

Atutem naszych szkoleń są wybitni, uznani trenerzy. Do każdego z tematów szkoleniowych wyznaczone zostały osoby z bogatym doświadczeniem i wysokimi kompetencjami, przede wszystkim praktycy.

Skontakuj się z nami

Zaufaj nam i zwiększ potencjał swoich pracowników.

730 755 444

Poniedziałek - Piątek w godz. 9:00 - 14:00

Al. Warszawska 102

20-824 Lublin

Jesteśmy wpisani do rejestru instytucji szkoleniowych pod numerem 2.06/00057/2006.