Termin, miejsce, cena
Władysława Syrokomli 2, 30-102 Kraków
LOGISTYKA / PRODUKCJA
Szkolenie skierowane jest do:
- kadry kierowniczej oraz pracowników działów logistycznych (tj. zakupów, zaopatrzenia, dystrybucji, planowania, gospodarki magazynowej, transportu)
- analityków i planistów łańcuchów dostaw
Zasadniczym celem szkolenia jest analiza, ocena oraz nakreślenie wymaganych usprawnień w organizacji logistyki przedsiębiorstwa i poszczególnych procesów wchodzących w jej skład.
Cele szczegółowe:
- pod kątem wiedzy: Zapoznanie z istotą i treścią procesów logistycznych, strategiami jakie nimi rządzą, zasadami i procedurami planowania i wdrażania procesów logistycznych w łańcuchach dostaw, metodami oceny kosztowej procesów i zadaniami controllingu w tym zakresie, przygotowaniem i wdrożeniem zmian w łańcuchach dostaw przedsiębiorstwa.
- pod kątem umiejętności: Nabycie umiejętności zastosowania właściwych narzędzi niezbędnych do projektowania, optymalizacji i przebudowy procesów logistycznych w łańcuchu dostaw przedsiębiorstwa,
- pod kątem postaw społecznych: Dzięki nabytej wiedzy i umijętnościom w sposób pewny i zorganizowany będzie wdrażał zmiany organizanizacyjne w firmie.
1. Analiza procesów logistycznych w przedsiębiorstwie i jego łańcuchach dostaw. A) Definiowanie procesu logistycznego.
B) Opis procesu i tworzenie map procesów.
2. Analiza szczegółowa procesów i działań logistycznych.
A) Projektowanie przebiegów procesów logistycznych (marszrut):
- zaopatrzenia
- zarządzania zapasami
- magazynowania
- transportu
- logistyki produkcji
- dystrybucji
B) Definiowanie wymagań (potrzeb obsługi) i dysponowanych zasobów logistycznych.
3. Optymalizacja procesów logistycznych.
- Kompleksowa i zrównoważona (zbilansowana) analiza wskaźnikowa procesów logistycznych.
- Analiza i pomiar efektywności procesu logistycznego.
- Audyt procesów logistycznych.
- System informatyczny wspomagania zarządzania procesami.
- System raportowania procesów.
Wszelkie prawa autorskie do powyższego opracowania są zastrzeżone na rzecz autora; jakiekolwiek korzystanie z konstrukcji planu oraz jego powielanie przy użyciu zastosowanych lub zbliżonych znaczeniowo sformułowań jest zabronione bez pisemnej zgody autora.
Formy prowadzenia zajęć: analiza przypadków praktycznych połączona z metodami i formułami obliczeniowymi, analizy, ćwiczenia i rozwiązywanie problemów, forum decyzyjne
- praktyczne formułowanie problemu - 20%
- narzędzia metodyczne - 30%
- case study, ćwiczenia i analizy rachunkowe - 50%
prof. ndzw. dr hab. inż. Bogusław Śliwczyński
Od 20 lat zajmuje się problematyką zarządzania operacyjnego przedsiębiorstw i łańcuchów dostaw, controllingu i kosztów oraz poprawy efektywności procesów. Ekspert / doradca zarządów wielu przedsiębiorstw, kierował lub był wykonawcą projektów dla przedsiębiorstw polskich i zagranicznych w zakresie doboru strategii operacyjnej, organizacji systemów zarządzania i controllingu, a także racjonalizacji procesów zakupów i zaopatrzenia, zarządzania zapasami, magazynowania, produkcji, transportu i dystrybucji. Ze względu na interdyscyplinarny obszar realizowanych prac i wymaganej w praktyce wiedzy.
Skontakuj się z nami
Zaufaj nam i zwiększ potencjał swoich pracowników.
Poniedziałek - Piątek w godz. 8:00 - 16:00
Al. Warszawska 102
20-824 Lublin